7.5.2017

O mně

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

V současné době jsem pracovně a studijně mimo ČR a svou činnost jsem tak dočasně utlumila. I tak se ovšem neváhejte ozvat, potřebujete-li poradit! Spolupracuji s dalšími kolegy, na které Vás mohu odkázat.

 

Tématu energetických úspor a ekologického stavění jsem se začala věnovat již při studiu na vysoké školy. Po absolvování bakalářského programu Konstrukce pozemních staveb jsem pokračovala v magisterském studiu v oboru Budovy a prostředí na stavební fakultě ČVUT v Praze. Poté jsem se vydala ještě na rok do Dánska, kde jsem si dále prohlubovala své znalosti a nabírala nové zkušenosti.

Studium na vysoké škole ve mně vzbudilo velký zájem o úsporné a alternativní stavění. Proto jsem také absolvovala desetidenní intenzivní kurz pořádaný Centrem pasivního domu zaměřený na projektování a provádění staveb v pasivním standardu.

Ještě během studia v Praze a také po něm jsem pracovala a spolupracovala s několika firmami zaměřenými na úsporné stavění a spotřebu energií. V té době jsem měla možnost poznat, že ne ve všech projektech je kladen dostatečný důraz na vnitřní prostředí a zdravotní aspekty materiálů se často odsouvají na druhou kolej. O ekologii a vlivu na životní prostředí nemluvě. Rozhodla jsem se proto vydat tímto směrem a svou energii investovat do změny přístupu.

Dánsko se pro mě stalo velkou inspirací a neustále se do této skandinávské země vracím. Tři měsíce jsem strávila také v Nordic Folkecenter for Renewable Energy, kde jsem se věnovala výzkumu v oblasti alternativních možností bydlení a environmentálním aspektům stavebních materiálů. Díky tomuto centru jsem měla možnost zblízka poznat mnoho zajímavých technologických řešení včetně všech jejich kladů i záporů.

Svět se vyvíjí neskutečně rychle, proto spoustu času věnuji sebevzdělávání a získávání nových znalostí a zkušeností. I proto jsem často na cestách a své podnikání se snažím koncipovat tak, abych s Vámi mohla spolupracovat odkudkoliv. Cestování je pro mě nekonečným zdrojem inspirace a také praxe, neboť mám tak možnost navštěvovat zajímavé stavby či projekty a poslouchat zkušenosti majitelů domů přímo z první ruky. Jako dobrovolník se také zapojuji například do realizací či rekonstrukcí. Vlastní zážitky jsou totiž tou nejlepší školou.

Více informací o mě můžete najít na mém LinkedIn profilu, případně mě neváhejte kontaktovat.

Sledujte mě také na Facebooku, kde každý týden zveřejňuji tipy a zajímavé informace k tématu úspory energií, zdravého bydlení a udržitelného stavebnictví!